Concierge dla każdego – dla Ciebie też!

 

Concierge jest zawodem, który istnieje już od czasów średniowiecznych, choć w Polsce znamy go raczej pod nazwą „konsjerż”. W dużym skrócie mowa o osobie niesamowicie wszechstronnej, która jest w stanie zrobić praktycznie wszystko. Współczesny concierge to ktoś rodzaju asystenta, choć jego usługi wykraczają daleko poza planowanie czy robienie zakupów. Zakres prac współczesnego konsjerża jest niezwykle szeroki i — co więcej — z jego usług może skorzystać praktycznie każdy. 

 

Concierge — rola dawniej i dzisiaj

 

Obsługa nadworna

Concierge jeszcze kilkaset lat temu zajmował się głównie obsługą dworskich eventów i codziennego życia zamkowego. W zakresie jego obowiązków było więc m.in. zapalanie świec na korytarzach i w komnatach, co wcale nie było takie proste, zważając na fakt, że w tak olbrzymich budowlach łatwo się było pogubić. Utrzymanie palących się świec było jednak zaledwie wierzchołkiem góry lodowej w kontekście jego obowiązków.

Musiał on bowiem znać gości przebywających w danej chwili na zamku czy dworze i służyć im pomocą w razie potrzeby. Dzisiaj nazwalibyśmy to „multitaskingiem”, a concierge osobistym asystentem i rzeczywiście — jest on właśnie kimś w tym stylu. 

 

Wzrost popularności

Zapotrzebowanie na usługi concierge rosło w bardzo szybkim tempie, a z czasem takie osoby stawały się nieodzowną częścią życia osób, których było na to stać. Fakt faktem, usługi konsjerża do najtańszych wówczas nie należały, tym bardziej, że klienci mieli naprawdę duże wymagania. Obecnie jednak sporo się zmieniło, bo dzisiaj na zatrudnienie wirtualnego asystenta może sobie pozwolić każdy.

Idealny konsjerż musiał umieć pogodzić swoje obowiązki z harmonogramem dnia klienta, a także być gotowy do tzw. zadań specjalnych. Zarobki concierge w późniejszych stuleciach były coraz wyższe i do tej pory niewiele się w tej kwestii zmieniło, choć dzisiaj jego rola obejmuje znacznie szerszy zakres pracy. W XX wieku konsjerż jeszcze bardziej niż dawniej musiał pracować na swoją reputację. Wynikało to z faktu, że zawód ten ewoluował, zaczął stawać się usługą komercyjną i pojawił się m.in. w hotelach. Concierge był tam jednak nie tylko portierem, ale również osobą nadzorującą obsługę restauracji (rezerwacja stolika, witanie gości i spełnianie ich życzeń).

Obsługa concierge w restauracjach obejmowała również organizowanie eventów, czyli to czym dzisiaj zajmują się m.in. Event Menagerowie. Pilnował on rezerwacji, sprzedaży biletów i samopoczucia klientów — był tą osobą, dzięki której przychodzenie do ulubionej restauracji było dla klientów prawdziwą przyjemnością. Concierge był do dyspozycji klientów w zasadzie całej czas, przez co często musiał pracować ponad własne siły. 

 

 

Usługi konsjerża stawały się coraz bardziej wszechstronne. Z czasem organizował on spotkania i atrakcje dla gości hotelu lub innych ważnych osób m.in. w ekskluzywnych kamienicach, gdzie dbał, aby wszystkie wymogi, jakie postawili klienci, były spełnione w najmniejszym calu. Po pewnym czasie wpływowi i bogaci ludzie nie mogli się obyć bez pomocy concierge.

Rosnący popyt na usługi konsjerża sprawiły, że w Polsce u schyłku lat 20’ XX wieku powstało pierwsze stowarzyszenie concierge, które istnieje do dnia dzisiejszego. Jego głównym założeniem było organizowanie różnych wydarzeń w życiu codziennym i dostarczanie najwyższej klasy usług z zakresu szeroko pojętej służby. Konsjerż potrafił bowiem zrobić praktycznie wszystko, co jest cechą charakterystyczną tego zawodu również dzisiaj. 

 

Zakres pracy współczesnego konsjerża – asystent do zadań specjalnych?

 

Wiele osób zastanawia się, czym zajmuje się współczesny concierge? Cóż, obecnie usługa konsjerża jest skoncentrowana głównie na tym, co oferują niektóre banki klientom biznesowym, ale i nie tylko. Concierge może bowiem zająć się każdą dziedziną Twojego życia — zająć się odrabianiem lekcji z Twoimi dziećmi, sprzątaniem domu, organizowaniem wolnego czasu i wiele, wiele więcej. 

Jest on również zwany asystentem do zadań specjalnych m.in. dlatego, że jest w stanie dokonać rzeczy teoretycznie niemożliwych. Posiada w małym palcu organizację wydarzeń firmowych czy konferencji, a także może spełnić niemal dowolną z próśb gości — od rezerwacji stolika po zamówienie taksówki itd.

Poza tym będzie on przewidywać rzeczy, o których nie pomyślisz lub o których zapomnisz. Konsjerż zorganizuje wakacje, zarezerwuje bilety do teatru z odpowiednim wyprzedzeniem, zajmie się zakupami, dziećmi, zwierzętami, ogrodem i w zasadzie wszystkim, co tylko będzie obejmować Wasze umowa.

 

Concierge to człowiek orkiestra, osoba odporna na stres. Będąca Twoim przyjacielem i aniołem stróżem.

 

Dlatego też decydując się na jego zatrudnienie, warto zawczasu zweryfikować czy tej właśnie osobie możemy powierzyć swoje tajemnice, rodzinę i codzienne życie. 

W Assistly na przykład od początku podpisywana jest umowa o pełnej poufności w kontekście przekazywanych informacji.

 

Usługa concierge — gdzie szukać?

 

Ogromne wymagania stawiane przed concierge sprawiają, że tego idealnego wcale niełatwo jest znaleźć. Można poszukać informacji w przeglądarce na stronach internetowych lub wśród głównych grup tematycznych na Facebooku. Można też oprzeć się wyłącznie na treści listu motywacyjnego czy krótkiej rozmowie.

 

Najkorzystniejsze rozwiązanie na rynku?

Assistly, Concierge

 

Idealnym rozwiązaniem na potrzeby klientów dzisiejszych czasów jest skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w usługach concierge.

 

Warto skorzystać z obsługi Assistly. W Assistly skupiamy się przede wszystkim na zapewnieniu  kompleksowej obsługi dostosowanej do potrzeb i budżetu naszch Klientów.

 

Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy (mowa o kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie). Co więcej, sam możesz się o tym przekonać — wystarczy, że zapiszesz się na darmową konsultację, by dowiedzieć się ile czasu, pieniędzy i nerwów zaoszczędzisz, odciążając się z codziennych obowiązków -> KONSULTACJA

Warto także dodać, że tego typu wsparcie jest obecnie w finansowym zasięgu ręki każdego — pakiety Assistly dostosowano do potrzeb i możliwości każdego klienta. Concierge to jeden z zawodów przyszłości, działający w oparciu o dostęp do Internetu i najnowszych technologii.

 

O czym jeszcze warto pamiętać?

 

Bez względu na to, gdzie ostatecznie znajdziemy taką osobę, zawsze należy upewnić się, że mamy do czynienia z profesjonalistą, który zadba o nasze potrzeby i odda swojej pracy całe serce. Zakres pracy współczesnego konsjerża obejmuje kwestie związane z planami wakacyjnymi, stylem życia i pracą.

 

Zajmij się tym, co najważniejsze, a resztę zostaw nam!

 

To wszystko jest o tyle ważne, że w dobie wszechobecnych zmian politycznych, prawnych, społecznych czy technologicznych trudno się w tym wszystkim połapać. Często też brakuje wolnego czasu, który można byłoby poświęcić na lepszą organizację swojego życia. Zatrudnienie konsjerża Assistly to zapewnienie wygody i satysfakcji z życia, na którą zasługujesz.

 

Jak więc skorzystać z usług concierge?

spotkanie, online, google meet

 

Bardzo łatwo! Wystarczy, że za zapiszesz się na rozmowę z naszym konsultantem.

 

Zostaniesz zapytany o swoje potrzeby i problemy, z których chcesz zostać odciążony. Dowiesz się, jak dokładnie wygląda współpraca z dedykowanym Tobie concierge Assistly i co dokładnie może dla Ciebie zrobić.

Jeśli zdecydujesz się na nasze usługi, już jako Klient otrzymasz też swojego dedykowanego opiekuna Klienta, który zadba o Twoją satysfakcję z usług konsjerża Assistly.

Zapisz się na rozmowę i dowiedz się ile czasu, pieniędzy i stresu zaoszczędzisz dzięki concierge Assistly.

 

Zapisuję się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *