Czy wirtualna asystentka sprawdzi się w każdej branży?

Elegancko ubrana kobieta siedzi przy szklanym stole i pracuje przed komputerem. W tle widać ogród.

 

Niezaprzeczalnie zawód wirtualnej asystentki rozwija się w zawrotnym tempie. Zdecydowana większość przedsiębiorców coraz chętniej deleguje zadania, aby oszczędzić czas i pieniądze. Jednak wciąż pojawia się pytanie, czy wirtualna asystentka sprawdzi się w każdej firmie. W końcu każda branża rządzi się innymi prawami.

Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy zatrudnienie wirtualnej asystentki to dobry wybór dla Twojej firmy.

 

Kobieta pracująca przy biurku.

 

Wirtualne asystentki jako specjalistki od zadań specjalnych

Zatrudniając wirtualną asystentkę, zyskujesz nie tylko wirtualną obsługę biura, ale także: copywritera, grafika, marketingowca i social media managera. Dzięki wszechstronnej wiedzy i bogatemu doświadczeniu wirtualna asystentka sprawdzi się jako Twoja prawa ręka w takich zadaniach jak:

 • tworzenie stron internetowych,
 • tworzenie raportów,
 • prowadzenie profili społecznościowych,
 • przygotowywanie grafik,
 • tłumaczenia,
 • transkrypcje,
 • odpisywanie na wiadomości,
 • kontakt z klientem,
 • wspieranie Twojego marketingu.

 

Laptop, a obok niego telefon z włączonym facebookiem.

 

Wirtualna asystentka może odciążyć Cię w wielu dziedzinach Twojego biznesu, a nawet poprowadzić w pełni profesjonalnie wirtualny sekretariat Twojej firmy. Wystarczy, że prozmawiasz z nią o Waszej współpracy i przedstawisz, które obowiązki spędzają Ci sen z powiek, a ona w oparciu o swoje doświadczenia, wykonywane usługi oraz informacje ze swoich danych przedstawi najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Dla profesjonalnych asystentek nie ma zadań niewykonalnych, ponieważ specjalizują się one w różnych dziedzinach oraz realizują różnego rodzaju zlecenia.

 

Więcej o najpopularniejszych zadaniach, z których odciąży Cię wirtualna asystentka przeczytasz tutaj: Top 10 zadań, z których odciąży Cię wirtualna asystentka

 

Dwie uśmiechnięte kobiety siedzą obok siebie przy biurku i pracują przed komputerami.

 

Dlaczego lepiej zatrudnić wirtualną asystentkę niż kogoś na etat?

Zdecydowaną zaletą wirtualnej asystentki jest fakt, że pracuje zdalnie. Dzięki temu nie musisz martwić się o znalezienie dla niej miejsca do pracy, zapewnienie biurka oraz odpowiedniego sprzętu. Wszystkie niezbędne rzeczy do wykonania zlecenia asystentka ma w domu.

Kolejną kwestią jest rozliczenie czasu pracy. Zatrudniając kogoś w biurze, musisz liczyć się z tym, że będziesz płacić nie tylko za wykonywanie zadania, ale również przerwy na kawę, papierosa czy przeglądanie Facebooka. Nie oszukujmy się — w pracy stacjonarnej więcej czasu spędza się na życiu towarzyskim niż na rzeczywistym wykonywaniu obowiązków.

 

Chcesz dowiedzieć się, co powinno charakteryzować każdą WA? Przeczytaj artykuł Jakie cechy powinna mieć wirtualna asystentka?

 

W przypadku zatrudnienia wirtualnej asystentki nie ma takiego problemu. Każde zlecenie jest rozliczane osobno, a asystentka dostaje pieniądze jedynie za czas poświęcony na wykonanie zadania.

Dodatkowo każde zadanie skrupulatnie liczy za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego narzędzi.

 

Laptop, a na jego ekranie raport liczbowy.

 

Co lepsze — freelancer czy współpraca z wirtualną asystentką pracującą dla agencji?

Przeglądając dowolną stronę internetową z ogłoszeniami typu dam pracę/szukam pracy możemy natrafić na wiele ofert freelancerów ceniących sobie wolność pracy, którzy od kilku lat podbijają rynek. Widząc, jak cały czas się rozwijają można pokusić się o skorzystanie z ich obsługi. Jednak, czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Zatrudniając freelancerów musisz liczyć się z tym, że prowadzą oni jednoosobową działalność. Co w praktyce oznacza, że jeżeli w ich życiu pojawią się problemy czy choroba, wstrzymają oni wykonywanie zadań dla Ciebie, a Ty zostaniesz z niczym i sam będziesz musiał wrócić do obowiązków, o których wykonanie przecież miałeś się już nigdy nie martwić.

W przypadku współpracy z agencją wirtualnych asystentek Assistly nie ma takiego problemu. Gdy Twoja wirtualna asystentka rozchoruje się lub pojedzie na urlop, Ty dostaniesz zastępstwo na ten czas. Dzięki temu Twój biznes w żadnym stopniu na tym nie ucierpi. Więcej o Assistly przeczytasz w zakładce O firmie.

Koszt usług freelancerów i agencji wirtualnych asystentek jest podobny, a Twój spokój przy współpracy z Assistly z pewnością będzie o wiele większy. Chcesz dowiedzieć się ile może kosztować wsparcie Twojego biznesu przez zespół profesjonalnych WA? Sprawdź cennik usług wirtualnej asystentki Assistly.

 

Biuro. Dwie kobiety i mężczyzna przyglądają się zapisanej kartce papieru. A przed nimi siedzi mężczyzna, który pracuje przy komputerze.

 

Podsumowanie

Pamiętaj, że wirtualna asystentka jest osobą, która specjalizuje się w wielu dziedzinach i cały czas się szkoli, dlatego jej zatrudnienie sprawdzi się w każdej branży i w każdym biznesie, który zmierza w stronę rozwoju i nowoczesności.

 

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto podjąć współpracę z wirtualną asystentką z naszego artykułu: Wirtualna asystentka – inwestycja lepsza niż w złoto?

 

Twoja dedykowana wirtualna asystentka Assistly odciąży Cię z niechcianych zadań bez względu na to jaką branżę reprezentuje Twoja firma. Dlatego jeśli:

 • pracujesz zdalnie lub w niewielkim oddziale firmy,
 • jesteś osobą zabieganą i mającą wiele na głowie,
 • cenisz sobie profesjonalizm i rzetelne podejście do pracy,

to usługi wirtualnych asystentek są dla Ciebie!

 

Umów się na konsultację i rozwiń swój biznes razem z wirtualną asystentką Assistly!

 

Zapisuję się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *