Jakie zadania delegować wirtualnej asystentce?

 
Codziennie zmagasz z nadmiarem obowiązków? Odczuwasz chaos, wycieńczenie i stres? Brak Ci motywacji oraz energii do działania, bo papierkowa robota i administracyjne zadania nie sprawiają Ci przyjemności? Pojawić Ci się może pytanie: jakie wirtualna asystentka zadania wykonuje i czy dla mnie będzie odpowiednim wyborem? W wielu wypadkach może okazać się najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów. Możesz jej delegować część swoich obowiązków – zarówno zawodowych, jak i prywatnych. W ten sposób zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze.

 

Współpraca z wirtualną asystentką pozwala zachować dużą elastyczność w kwestii delegowania zadań. Oferta często jest bowiem szyta na miarę potrzeb Klienta i może być regularnie aktualizowana. Usługi zdalnego prowadzenia biura mają służyć nieustannej optymalizacji procesów biznesowych w Twojej firmie, co może się przełożyć na nawet trzykrotne oszczędności, jeśli porównamy to z kosztami zatrudnienia pracownika na pełen etat w wymiarze stacjonarnym.

 

 

Które zadania delegować wirtualnej asystentce, a co zostawić sobie?

Deleguj wirtualnej asystentce zadania, które już na co dzień wykonujesz, ale niechętnie chcesz to dalej robić lub te, które powinieneś realizować, ale nie masz kiedy. Czas, który dzięki temu zyskasz będziesz mógł przeznaczyć na stworzenie długofalowej strategii własnego biznesu, pozyskiwanie nowych Klientów, realizowanie wizji i misji firmy lub wymyślanie kreatywnych pomysłów na jej rozwój. 


Nie musisz uprawiać multitaskingu. Jest on dziś mocno przereklamowany. Dzięki delegowaniu zadań wirtualnej asystentce możesz bezstresowo zadbać o swój work-life balance, odzyskując dla siebie nawet 2 godziny dziennie.

 

 

Jak wybrać zadania, które będziesz delegować wirtualnej asystentce?

Aby sprawdzić, jakie zadania delegować wirtualnej asystentce biura, możesz wykonać proste ćwiczenie. Przygotuj sobie notes i przez dwa dni zapisuj w nim wszystkie czynności, jakie wykonujesz. Nie zastanawiaj się, czy ma to sens czy nie. Po prostu pisz. Notuj nie tylko obowiązki związane ze swoim biznesem jak wysyłanie maili, czy odbieranie telefonów. Zapisuj też zadania związane ze swoim życiem osobistym – takie, jak chociażby zakupy, czy szukanie w sieci ofert samochodu.

 

 

Jeśli w pozostałe dni tygodnia wykonujesz jeszcze jakieś obowiązki – dopisz je do listy. Następnie patrząc na Twój katalog czynności, pomyśl i wybierz te, które chciałbyś zlecić na zewnątrz, gdyż odciągają Cię od ważniejszych spraw – takich, które są w Twoim życiu i pracy priorytetami.

O czym należy pamiętać delegując zadania wirtualnej asystentce?

Przyjmując zadania wirtualna asystentka wypyta o to, w jaki dokładnie sposób mają zostać one wykonane. Pamiętaj o tym, aby szczegółowo wytłumaczyć zakres zadania oraz to, w jaki sposób chcesz, aby zostało ono wykonane. Powiedz o tym, jakich oczekujesz efektów i na czym Ci najbardziej zależy. Jeżeli jakieś kwestie – zwłaszcza na początku współpracy – wymagają doprecyzowania, bądź otwarty na to, by udzielić wirtualnej asystentce niezbędnych odpowiedzi. Jeśli Twoje plany czy potrzeby zmienią się w trakcie realizacji dla Ciebie zadań, zaktualizuj wiedzę swojej zdalnej asystentki biura, aby mogła na czas zareagować i nie przepalać czasu na zbędne już czynności.

 

 

Określaj zawsze, w jakim terminie chciałbyś otrzymać efekty swoich zleceń oraz w jakiej formie się ich spodziewasz. Nie zapominaj o dawaniu konstruktywnego feedbacku, a na starcie współpracy umów się na określony system do raportowania postępów prac. Jeśli to dla Ciebie istotne, poinformuj swoją wirtualną asystentkę o tym, jak i kiedy chcesz się z nią kontaktować.

 

Deleguj zadania wirtualnej asystentce Assistly i przekonaj się, ile czasu i pieniędzy możesz na tym zaoszczędzić. Zapisz się na 15 minutową konsultację.
 

Zapisuję się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *