Top 10 zadań, z których odciąży Cię wirtualna asystentka

Wirtualna asystentka może ściągnąć z Twoich barków wiele zadań

 

Wirtualna asystentka to osoba, która za pośrednictwem pracy zdalnej może ściągnąć z Twoich barków zbędne zadania, abyś Ty mógł skupić się na rozwijaniu swojej działalności i osiąganiu sukcesów. Własny biznes nie musi oznaczać wykonywania każdego zadania samodzielnie, w obawie o dopięcie budżetu.

 

Prawdziwa oszczędność, jaką powinieneś zafundować swojej firmie to skierowanie Twoich działań na rozwijanie swojej firmy, podczas gdy wirtualna asystentka zajmie się całą resztą.

 

Assistly to cały sztab wirtualnych asystentek specjalizujących zadaniach administracyjnych, concierge, wsparcia marketingu i sprzedaży , dzięki czemu możesz czuć się spokojny o przekazane zadania. Rzetelnie i w zaplanowanym czasie wykonamy za Ciebie zlecenia z tych obszarów, które zdecydujesz się nam powierzyć.

 

Najcenniejszy jest Twój czas

 

Niekończące się zadania przedsiębiorców

Zakładając własną firmę, warto mieć świadomość tego, że przedsiębiorca musi, chociaż w minimalnym stopniu, znać się na wszystkim, co jest związane z jego interesem. W 2021 roku w Polsce wpłynęło blisko 295 tys. wniosków dotyczących założenia jednoosobowych działalności gospodarczych, a liczba ta z roku na rok rośnie.

To właśnie ta grupa przedsiębiorców i freelancerów, w szczególności mierzy się na co dzień z wykańczającą wielozadaniowością. Spora część z nich uważa, że przyjęcie pracowników nie jest niezbędne, ponieważ wszystko mogą zrobić sami.

 

To bardzo duży błąd i brak szacunku do swojego czasu pracy.

 

Takie podejście kończy się tym, że zamiast pozyskiwać zadowolonych klientów i rozwijać firmę w oparciu o swoje pomysły i kreatywność, cały czas zajmują Ci zadania takie jak przygotowanie wizytówek albo odpowiadanie na zapytania klientów w mediach społecznościowych…

 

Home office

 

Usługi wirtualnego asystenta = wolność pracy zdalnej

Jeżeli jesteś osobą, która stoi po tej stronie mocy, pamiętaj, że największą porażką dla Twojego biznesu jest niewykorzystanie zasobów, które w Tobie drzemią. Możliwość zajęcia się jak najbardziej efektywną pracą dla swojej firmy da Ci zatrudnienie wirtualnego asystenta, który zdejmie z Twoich barków zbędne zadania.

 

Zatrudnienie wirtualnego asystenta to możliwość pracy wyłącznie w obrębie tych zleceń, które lubisz lub w których chcesz zdobyć więcej doświadczenia.

 

Jeżeli cenisz sobie pracę z klientem — pracujesz z klientem, jeżeli zdecydujesz „od dziś pracuję zdalnie” – pracujesz zdalnie, a w tym czasie Twoja asystentka wykonuje pozostałe zadania.

 

Wirtualny asystent to część twojego teamu

 

Top 10 najpopularniejszych zleceń wirtualnej asystentki

Poniżej przedstawię Ci najpopularniejsze zlecenia, które oddelegowywane są przez właścicieli przedsiębiorstw i małych firm wirtualnym asystentkom Assistly.

 

Prace administracyjne

 

1.Prace administracyjne

Każda wirtualna asystentka, która pracuje zdalnie, podejmie się typowych zadań wykonywanych w biurze, do których należą:

przyjmowanie i opisywanie faktur, kontakt z księgowością, bieżące odbieranie i odpowiadanie na e-maile, opracowywanie umów, uzupełnianie dokumentów, wprowadzanie danych i załatwianie innych tego typu spraw.

 

Zarządzanie kalendarzem

 

2.Zarządzanie kalendarzem

Prowadzenie kalendarza, umawianie spotkań, przypominanie o istotnych wydarzeniach i wprowadzanie danych do aplikacji takich jak kalendarz Google, Trello lub Asana to codzienne zadania wykonywane przez wirtualną asystentkę.

Takie wsparcie pozwoli Ci przestać zamartwiać się o dopięcie terminu każdego zlecenia, dopilnowanie spotkań z klientami, a nawet terminów wizyt u lekarza. Twoje dane na temat codziennej aktywności i obowiązków będą w odpowiednich rękach!

 

Pomoc w organizacji

 

3.Pomoc w organizacji

Zadania, których podejmie się asystentka Assistly obejmują także organizację eventów, spotkań i wszelkiego rodzaju imprez firmowych, bookowanie sal konferencyjnych, hoteli, lotów, pociągów. Jeśli potrzebujesz zlecić jakąś usługę firmie zewnętrznej lub zamówić np. artykuły do biura, wirtualna asystentka znajdzie dla Ciebie najlepsze oferty, skontaktuje się z wybranymi usługodawcami i dogada z nimi szczegóły.

 

Research danych

 

4.Research danych

Szukanie informacji na stronie, badanie rynku, przeszukiwanie ofert, tworzenie raportów, zestawień i wniosków na podstawie zdobytych lub swoich danych, poszukiwanie treści do prowadzonych projektów, przygotowywanie zestawienia ofert konkurencji, badanie opinii klienta i wszystkie inne związane z powyższymi zadania to chleb powszedni dla wirtualnych asystentek.

 

Tworzenie witryn internetowych

 

5.Tworzenie stron internetowych i obsługa sklepu online

Nowa witryna internetowa Twojej firmy to dla wirtualnych asystentek Assistly prosta sprawa. Zdobędziemy dla Ciebie hosting oraz znajdziemy najlepszą domenę. Naniesiemy też poprawki Twojej istniejącej strony oraz zainstalujemy i wprowadzimy aktualizacje baz danych.

Możemy pomóc Ci również z założeniem sklepu internetowego, wprowadzeniem do niego produktów i nauczyć Cię jego obsługi.

 

Prowadzenie profili społecznościowych

 

6.Prowadzenie profili społecznościowych

Odpisywanie na wiadomości klientów lub fanów to z pewnością nie jest zadanie dla przedsiębiorcy. Chętnie zajmiemy się tym za Ciebie! Dodatkowo stworzymy content, zadbamy o regularne dodawanie postów, zdjęć i filmów w Twoich social mediach.

Twoje treści wizualne w portalach społecznościowych są mało interesujące lub nie zwracają uwagi odbiorcy? Żaden problem! Zajmiemy się też obróbką Twoich treści cyfrowych w programach graficznych.

 

Redagowanie i pisanie tekstów

 

7.Redagowanie i pisanie tekstów

Nie ma chyba takiego tekstu, którego nie moglibyśmy napisać. Tworzenie różnego rodzaju tekstów jest dla nas codziennością. Piszemy treści pod SEO, na bloga, na stronę, tworzymy opisy produktów, usług. Możemy stworzyć transkrypcje Twoich spotkań czy szczegółowe raporty.

Przygotujemy także tłumaczenia tekstów, strony internetowej, opisu usług, e-maili i wszystkiego, co zdecydujesz się nam przekazać. Tworzymy też od zera teksty, prezentacje i inne treści w języku angielskim.

 

Przeprowadzanie rekrutacji

 

8.Przeprowadzanie rekrutacji

Praca wirtualnych asystentek może polegać też na wystawianiu na dedykowanych portalach ofert pracy i przeglądaniu nadesłanych przez kandydatów CV. Wybierzemy za Ciebie najciekawsze życiorysy, skontaktujemy się z potencjalnymi pracownikami i umówimy ich na spotkanie z Tobą.

Dalsze kroki związane z przyjmowaniem nowych pracowników tj. sporządzanie umowy o pracę, kontraktu o poufności i innych, również nie są dla nas nowością. Załatwimy z nowym członkiem Twojej kadry wszelkie formalności, a następnie skontaktujemy się z księgowością w celu ich przekazania.

 

Wspieranie działań sprzedażowych jest w obecnych czasach niezbędne

 

9.Marketing

W obecnych czasach dobry, dobrany do branży marketing jest podstawą działania każdej firmy. Wirtualna asystentka Assistly zajmie się wspieraniem działań sprzedażowych Twojej firmy, przygotowywaniem newsletterów i kampanii reklamowych.

Spójne, przemyślane i mądrze stworzone usługi marketingowe pozwolą Twojemu biznesowi wypłynąć na szerokie wody i dotrzeć do zupełnie nowych klientów.

 

Przygotowywanie prostych grafik

 

10.Przygotowywanie prostych grafik

Bez względu na to, czy potrzebujesz zaprojektowania wizytówek, ulotek reklamowych, grafik na stronę internetową lub do nowego postu na Facebooku — zrobimy to! Pracujemy w wielu różnorodnych programach graficznych, które z pewnością pozwolą nam uzyskać zadowalający Cię efekt.

 

Praca asystentki to oszczędność Twojego czasu i pieniędzy

 

Praca zdalna wirtualnych asystentek to oszczędność

Wirtualna asystentka pomimo tego, że pracuje zdalnie, jest w stanie świadczyć usługi, do których wykonania musiałbyś zatrudnić co najmniej kilka osób zajmujących się różnymi obszarami zadań. I o ile nie jest to problemem, jeśli jesteś dyrektorem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, mającym na to budżet, o tyle w niewielkim przedsiębiorstwie może to być niemożliwe.

 

Jedna wirtualna asystentka, dzięki znajomości wielu różnych rodzajów zadań jest w stanie zastąpić grafika, marketingowca, programistę, sekretarkę, managera, HR-owca i wielu innych. Zgodnie z Zasadą Pareto, wykorzystanie 20% umiejętności asystentki może przełożyć się na 80% osiąganych przez Twoją firmę wyników. Wirtualne asystentki Assistly wyróżnia to, że mają szeroką wiedzę w wielu dziedzinach, którą mogą przełożyć na sukces Twojego przedsiębiorstwa.

 

Zlecenia, których wykonania podejmie się taka osoba są szerokie. Jeśli zadania wirtualnej asystentki przekraczają jej kompetencje, to doszkala się na własny rachunek lub szuka dla Ciebie specjalisty, który podejmie się pracy specjalistycznej.

 

Wirtualny asystent to idealny pracownik w wielkich przedsiębiorstwach

 

Wirtualne asystentki dla dużych przedsiębiorców

A co jeśli jesteś właścicielem sporej firmy, która daje pracę wielu osobom specjalizującym się w konkretnych dziedzinach, czy w takiej sytuacji możesz potrzebować wirtualnej asystentki?

Oczywiście! Być może potrzebujesz osoby, która poprowadzi Twój kalendarz, wstawi ogłoszenie na firmową grupę, przejrzy strony internetowe i oferty konkurencji lub odezwie się telefonicznie do zalegającego z płatnością klienta — to też zadania dla wirtualnych asystentek!

 

Wirtualne asystentki Assistly ułatwią Ci życie nie tylko na szczeblu zawodowym, ale także prywatnym. Możesz zlecić im wiele obowiązków, które są dla Ciebie męczące i skupić się na tym, na czym Ci najbardziej zależy. Pomyśl, jaka to oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Twój czas jest najcenniejszy

 

Współpraca z wirtualnym asystentem Assistly pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 78 000 zł rocznie i 10h tygodniowo, które tracisz, poświęcając czas na zadania, które wykona za Ciebie wirtualna asystentka Assistly.

 

Zainteresowany? Kliknij poniższy link i już teraz zapisz się na konsultację!

 

Zapisuję się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *