Jak wygląda praca wirtualnej asystentki?

 
Skrupulatność, sumienność, dobra organizacja pracy i wysoka etyka zawodowa. To cechy dobrej wirtualnej asystentki biura. Świadczy ona usługi wspierające przedsiębiorców, startupowców oraz freelancerów nie tylko w obowiązkach administracyjnych, ale też zadaniach prywatnych oraz kreatywnych. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań Klienta. Praca wirtualnej asystentki odbywa się całkowicie zdalnie i jest popularnym na świecie rozwiązaniem dla osób poszukujących oszczędności – zarówno czasowych, jak i finansowych.

Wirtualna asystentka wykonuje zlecenia z domu lub w przestrzeni coworkingowej. Jest raczej partnerem biznesowym niż pracownikiem. Działa najczęściej w formule B2B lub jako zwykły podwykonawca. Firmy tego typu wystawiają faktury, które można łatwo wliczyć w koszty własnej działalności. Usługi zdalnej asystentki są znacznie tańsze niż koszty zatrudnienia kogoś na umowę o pracę. Ponadto Klient inwestuje w godziny, a nie w etat. Bywa, że wirtualna asystentka współpracuje z gronem zaufanych i rzetelnych specjalistów w różnych dziedzinach – takich, jak np. marketing, tworzenie grafik czy treści. Wówczas nie musisz zatrudniać sztabu ekspertów, tylko zlecić asystentce skoordynowanie prac rekomendowanych przez nią podwykonawców.  

 

 

Oferta wirtualnej asystentki najczęściej jest szyta na miarę potrzeb Klienta, ponieważ każdy przedsiębiorca ma inne obowiązki, które chce dać jej do wykonania. Wirtualna asystentka posiada własne zaplecze lokalowe, sprzętowe i to związane z niezbędnym do pracy Internetem oraz oprogramowaniem. Klient nie musi więc ponosić kosztów utrzymania i amortyzacji takich zasobów.

 

 

Cel pracy wirtualnej asystentki

Praca wirtualnej asystentki jest po to, aby odciążyć przedsiębiorcę z obowiązków, których on nie lubi, nie potrafi lub nie chce robić samodzielnie, a które bez problemu może zlecić na zewnątrz. Dzięki temu poziom stresu, jaki na co dzień odczuwa, znacznie zmaleje. W ten sposób otrzymuje on także wsparcie nie tylko w kwestiach zawodowych, ale i prywatnych. Celem pracy wirtualnej asystentki jest wygenerowanie dla Klienta jak najwięcej wolnego czasu oraz oszczędności. 

 

 

Dlaczego praca wirtualnej asystentki to przyszłość? 

W dobie pracy zdalnej, wielu przedsiębiorców zmieniło niemal diametralnie sposób działania. Miejscem pracy stał się dom, a nieużywane biuro pokryło się kurzem i wydaje się być zbędne. Wielu właścicieli firm zdecydowało się nawet na zaprzestanie wynajmowania lokalu i przeniosło siłę ciężkości w swoim biznesie na działania online.

 

 

Czego się nauczyliśmy? 

Zauważyliśmy, że zdalny tryb pracy nie powoduje spadku produktywności pracowników, a czasami działa on wręcz przeciwnie. Doceniliśmy także czas, jaki zyskaliśmy dzięki nie jeżdżeniu do biura. Chcemy go spożytkować na przyjemności, pasje, bycie z bliskimi, przebywanie w naturze, samorozwój, czy kreatywne podejście do własnego biznesu. Ponadto, w czasie kryzysu nieustannie szukamy oszczędności.

 

 

Na wszystkie te potrzeby może odpowiedzieć praca wirtualnej asystentki biura. Jest tańsza niż koszty zatrudnienia pracownika na stałe, na pełen etat. Nie trzeba zapewniać jej przestrzeni, oprogramowania ani sprzętu, a także opłacać składek ZUS, dodatkowo szkolić, czy gwarantować benefity pracownicze. Motywacja do pracy też pozostaje w gestii samej wirtualnej asystentki, która nieustannie poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności, pracując z wieloma różnorodnymi Klientami o równie bogatych potrzebach.  

 

Na nie, każdego dnia odpowiada profesjonalny zespół Assistly.

 

To firma, która gwarantuje Ci opcję zastępowalności. Jeśli dana asystentka zachoruje, weźmie urlop lub z innych przyczyn nie będzie mogła pracować, natychmiast otrzymasz w jej zastępstwie inną asystę. Każdy Klient ma tu również własnego dedykowanego opiekuna, który regularnie się z nim kontaktuje w celu sprawdzenia poziomu zadowolenia z usług oraz zapotrzebowania na nowe zlecenia. Assistly gwarantuje najwyższy wskaźnik efektywności do ceny.

 

Kliknij w przycisk poniżej i zapisz się na 15-minutową konsultację, by dowiedzieć się jak wirtualna asystentka Assistly ściągnie z Ciebie ciężar codziennych obowiązków:

 

Zapisuję się