10 pomysłów na biznes online w czerwcu 2022 roku

Chcesz założyć własną firmę? Prowadzisz już biznes, ale chciałbyś się zainspirować, by zainwestować w kolejny? Jeżeli tak, to jesteś w idealnym miejscu. Bez względu na to, czy Twój obraz przyszłości dopiero wykiełkował i szukasz pomysłu czy masz już ustaloną wizję własnego biznesu, chcemy dać Ci solidną porcję inspiracji. A wszystko po to, by Twoja działalność rozwijała się szybko i bezproblemowo. Przedstawiamy 10 pomysłów na biznes online w czerwcu 2022!

 

Własny biznes? Przejdź od słów do czynów!

Założenie firmy z technicznego punktu widzenia to bułka z masłem, wystarczy kilkanaście minut pracy oraz połączenie z Internetem. Możesz to zrobić nie wychodząc z domu. Kluczem do sukcesu jest nienaganny pomysł, jego egzekucja oraz żelazna dyscyplina, by nie poddać się po kilku miesiącach bez spektakularnego sukcesu.

Może Ci się wydawać, że rynek jest już przepełniony. Skąd więc przybywa na nim kolejnych firm? Skoro tak się dzieje, to i Twój biznes znajdzie dla siebie miejsce. Wystarczy trochę pomyśleć, znaleźć inspirację i – co najważniejsze – odważyć się spróbować!

 

Zrób pierwszy krok i po prostu przekonaj się czy Twój pomysł okaże się sukcesem.

 

Jak mówią, „kto pyta, nie błądzi”. Ciekawość jest twórczą siłą, która pcha koło ludzkości ku rozwojowi. Chcemy zatem zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci wartościowych wskazówek, dotyczących najciekawszych pomysłów na start własnej firmy czy ruszenie z kolejną. To jak, ruszamy dalej?

 

Pomysły na biznes internetowy – czerwiec 2022

Twój potencjał czeka na to, by go wykorzystać. Pomysłów, które możesz przekuć w sukces finansowy jest bez liku. Stworzyliśmy dla Ciebie listę 10, które naszym zdaniem zasługują na Twoją uwagę. Niektóre zwyczajnie zgodne z obecnymi trendami, inne – futurystyczne, idące w 100% z duchem postępu technologicznego:

  1. Nowe oblicze handlu – sklep internetowy.
  2. Innowacje w stylu życia – coaching i doradztwo.
  3. Taniej! – monitoring cen produktów.
  4. Już lecę – organizacja dostaw dronami.
  5. Nauczę – kursy, szkolenia i lekcje online.
  6. Wykorzystaj pracę dyplomową – pośrednictwo.
  7. Świat jest mały – networking.
  8. Przyszłość gamingu i nauki – dedykowany SaaS.
  9. Happy Data Mining – gromadzenie danych na temat depresji.
  10. Sztuczna inteligencja w służbie biznesu – machine learning.

 

Kto będzie razem z Tobą tworzył zespół?

 

1. Nowe oblicze handlu – sklep internetowy

Wygoda staje się głównym czynnikiem, który kształtuje zachowanie społeczeństw. Mimo, że jedni będą ją przeklinać, z uwagi na zmniejszającą się klientelę, dla Ciebie może być szansą na zjawiskowe wejście na rynek. A wszystko bez wychodzenia z domu. Brzmi nieźle?

 

Dropshipping

Dropshipping to bardzo wygodny dla wszystkich stron model biznesowy. Opiera się na poniższym założeniu:

  • klient komunikuje się ze sklepem, w którym składa zamówienie,
  • sklep informuje producenta o dokonanym zakupie,
  • producent wysyła towar do klienta.

Jedynym obowiązkiem właściciela sklepu jest przyjmowanie i obsługa zamówień.

 

Jakie korzyści daje dropshipping?

Dropshipping, być może to jest właśnie obszar, w którym będziesz się z sukcesem realizować.

Biznes oparty na dropshippingu oszczędzi Ci jako właścicielowi wielu zmartwień, związanych ze zorganizowaniem i utrzymaniem sklepów, zatrudnienia czy magazynów. Dzięki sprzedaży przez stronę internetową, Twoim zadaniem będzie obsługa zamówień oraz nawiązanie współpracy z dostawcami. Realizacja przesyłki nie będzie już więcej Twoim kłopotem.

 

Co warto sprzedawać?

Przeglądając oferty sklepów internetowych nietrudno jest zauważyć, że wiele z nich to sklepy odzieżowe. Możesz podążać sprawdzonymi ścieżkami, jednak nic w biznesie nie popłaca tak bardzo, jak kreatywność i własny pomysł.

Nim rozpoczniesz swoją przygodę z dropshippingiem zidentyfikuj swoją niszę. Odpowiedz na następujące pytania:

Czego potrzebują Twoi przyszli klienci dzisiaj i będą potrzebować jutro?

Czego obecnie na rynku nikt nie oferuje lub konkurencja jest znikoma?

Z wartych w tym momencie uwagi produktów wyróżniają się takie jak:

  • etui na telefony i tablety,
  • masażery,
  • inteligentne wtyczki i adaptery.

 

Branża akcesoriów do telefonów to wciąż opłacalny biznes.

 

Twoim zadaniem w tym miejscu jest zastanowić się jaka kategoria produktów Ciebie interesuje i jakie masz obserwacje dotyczące potrzebnych produktów. Następnie przeanalizuj trendy związane z danymi porduktami w Google Trends i kieruj się tym, co podpowiadają obecne i przyszłe trendy.

 

2. Innowacje w stylu życia – coaching i doradztwo

We wcześniejszym akapicie pisaliśmy już o wykorzystaniu skłonności ludzi do wygody. Sposobów na komfortowe życie jest jednak aż tyle, że wybranie najwłaściwszego czasem stanowi twardy orzech do zgryzienia. I to właśnie tu pojawia się doskonała przestrzeń, która aż czeka, by ją zagospodarować i wykorzystać.

 

Posiadasz zdolności przemawiania i mobilizowania innych do działania? Wykorzystaj to!

 

Biznes coachingowy może obejmować wszelkiego rodzaju doradztwo – zawodowe, dietetyczne, prywatne. Głównym ograniczeniem jest Twoja kreatywność. Jako coaching możesz też potraktować zwykłą rozmowę. Wyciągnięte na jej podstawie wnioski mogą okazać się wyjątkowo trafne, dzięki czemu Twój klient wyjdzie ze spotkania ze sporym zapasem wartościowych przemyśleń i inspiracji.

 

Styl życia – zawsze warto dowiedzieć się czegoś nowego

Coraz więcej ludzi dostrzega jak ważny jest balans pomiędzy pracą, a życiem prywatnym i dbanie o swój własny rozwój.

Nie było w historii takiego okresu, w którym obieg wiadomości obejmowałby tak wielki obszar globu. Wszystko to sprawia, że obracamy się w coraz większej liczbie pomysłów i filozofii życia.

Odnalezienie się w tej gmatwaninie myśli dla wielu stanowi przeszkodę nie pokonania, poza tym ludzie często nie czują się na siłach, by podjąć się tego zadania. Łatwiej (czytaj: wygodniej) poprosić o pomoc inną osobę. Możesz to być Ty – otwórz sobie drogę do czerpania korzyści z niesłabnącego pociągu innych osób do komfortu.

Warto byś zastanowił się w jakiej niszy będziesz działał. Coachów na rynku znajdziesz wielu, już nie tak wielu coachów specjalizujących się np. w pracy z matkami dzieci przed 2 rokiem życia.

 

3. Taniej! – Monitoring cen produktów

Jak dotąd to wygoda była głównym czynnikiem napędowym dla nowych biznesów. Idzie ona jednak pod rękę z inną ważną cechą współczesnych ludzi – oszczędnością. Mało kto chce przecież bez namysłu rzucać pieniędzmi na lewo i prawo.

 

Możliwości oszczędzania pieniędzy - to kwestia, która zajmuje dzisiaj wielu z nas.

 

Nic dziwnego, że współcześni ludzie (Twoi potencjalni klienci) również będą chcieli oszczędzić. Paradoksalnie, często oszczędność finansowa przekłada się na straty w innych kategoriach, takich jak czas czy potrzeba zaangażowania.

Odpowiedzią na tę bolączkę może być system śledzący zachowanie cen wybranego produktu. Wiele sklepów przeniosło się już praktycznie w całości do Internetu, dlatego zebranie istotnych informacji z perspektywy Twojej przyszłej firmy będzie możliwe bez ruszania się z wygodnego fotela.

 

Jeśli masz zdolności analityczne, umiejętności wyszukiwania i porównywania informacji - to właśnie pomysł dla Ciebie.

 

Na jakie produkty zwracać uwagę?

Często monitorowanymi cenami są ceny lotów, hoteli czy elektroniki. Nie spotkałem się natomiast nigdy z porównywarką cen usług fryzjerskich, cen hamburgerów w restauracjach czy cen przejazdu taksówką.

Taki agregator cen, jeszcze prezentujący ceny w czasie rzeczywistym byłby świetnym pomysłem na miarę trzeciej dekady XXI wieku.

 

Jak dzisiaj zaoszczędzić pieniądze? Nie każdy potrafi znaleźć skuteczny sposób.

 

Aby zadowolić konsumentów możesz przygotować serwis bądź aplikację mobilną, która będzie pozwalać na śledzenie historii cen danego produktu oraz porównanie aktualnej wartości w różnych lokalizacjach. Tym sposobem zapewnisz klientom poczucie oszczędności, podczas gdy głównym wygranym w tym układzie będziesz Ty.

 

Jeśli w tym momencie odczuwasz potrzebę oddelegowania analizy cen konkretnych produktów lub usług, zapoznaj się z naszym cennikiem i oddeleguj wykonanie tego zadania zawodowej wirtualnej asystentce Assistly.

 

4. Już lecę – organizacja dostaw dronami

Tym razem kluczem do zrozumienia istoty proponowanego biznesu znowu będzie oszczędność. Możesz ją rozumieć zarówno w kategoriach finansowych, jak i środowiskowych. Chodzi o rewolucję w procesie logistyki krótkodystansowej. Osiągniesz ją przy użyciu dronów.

 

Drony to niedaleka przyszłość w wielu dziedzinach życia.

 

Dron – do jakich zadań wykorzystać?

Dron to niewielki bezzałogowy statek powietrzny. Zwykle modele są przystosowane do wykonywania wielu zadań, takich jak wykonywanie zdjęć, filmów czy penetracji trudno dostępnych miejsc. Jednak to nie wszystko, na co je stać.

Profesjonalne drony są przystosowane do przenoszenia ładunku o masie dochodzącej nawet do kilkunastu kilogramów. Czyni je to idealnym środkiem transportu tam, gdzie nie da się dotrzeć w inny sposób. W Internecie możesz znaleźć informacje o wykorzystaniu ich na przykład podczas akcji ratunkowych w górach.

 

Co dostarczać za pomocą drona?

Użycie drona może stanowić ciekawą alternatywę dla transportu drogowego w miastach. Zwykle drogi dojazdowe nie są wytyczone w optymalny sposób (oszczędzający czas, paliwo oraz dystans do przejechania). Jednak z pomocą przychodzi technologia – wystarczy podnieść wzrok, by dostrzec szansę rozwiązania tego problemu.

Produktami, które idealnie nadają się do tego rodzaju transportu są:

  • odzież,
  • obuwie,
  • żywność,
  • drobna elektornika.

 

W jaki sposób prowadzić biznes online tego typu?

Możesz słusznie zadać to pytanie, ponieważ mieliśmy przecież rozmawiać o pomysłach na biznes w Internecie. W proponowanym przez nas przypadku możesz wykorzystać model dropshippingowy, w którym dostawcą będzie firma posiadająca drony.

Twoim głównym zadaniem może być organizacja przelotów oraz praca związana z rozwijaniem firmy. Obejmuje ona zbieranie oraz realizację zamówień.

 

5. Nauczę – kursy, szkolenia i lekcje online

Omówiliśmy już dwa czynniki, których wpływ na otaczającą nas rzeczywistość jest więcej niż rzucający się w oczy. Gdy zapewnimy już sobie komfort i pomyślimy o oszczędności, często przychodzi czas na chęć rozwoju.

Stagnacja nie jest ulubionym stanem, w którym lubi znajdować się przeciętny Europejczyk. Wokół musi coś się dziać, musi coś być słychać, musi ktoś być. Dlatego nawet gdy można by było powiedzieć, że dana osoba osiągnęła wystarczający sukces, by nie robić nic przez resztę życia, raczej się to nie sprawdzi.

Mamy jako ludzie wrodzony pociąg do rozwoju, chcemy mieć więcej, wiedzieć więcej, odwiedzić kolejne miejsca. Czy nie warto zadowolić zatem i tej potrzeby, tworząc własny biznes, w którego centrum postawisz naukę osób ciekawych świata?

 

Stała chęć człowieka do rozwoju czyni go potencjalnym klientem oferowanych na rynku kursów online.

 
Czego uczyć?

Na rynku obecnie panuje moda na zdrowe odżywianie, uprawianie sportu, ekologiczne kosmetyki czy naukę języków obcych, tak więc na brak potencjalnych klientów raczej nie będziesz narzekać. Wśród dziedzin wartych uwagi w zakresie udzielania lekcji online warto wymienić:

  • gotowanie,
  • taniec,
  • języki obce,
  • rękodzieło (nie ma osób bez zdolności manualnych, wszystko da się wyćwiczyć, poza tym produkcja hand wraca do łask),
  • przedmioty szkolne,
  • programowanie.

 

Jak widzisz, część z nich wymaga pewnej wiedzy fachowej, niemniej jeśli ją posiadasz, warto ją wykorzystać we własnym biznesie.

 

Nauka informatyki – biznes na czasie

Jeżeli znasz się na komputerach i lubisz łączyć ze sobą ścisłą wiedzę ze sztuką, możesz też zacząć tworzyć projekty stron internetowych. Możliwe jest to przy użyciu prostych w obsłudze narzędzi, pozwalających poskładać stronę z gotowych modułów lub wykorzystać gotowe szablony graficzne jak WordPress czy Joomla!.

 

Lubisz tworzyć? Możesz przecież tworzyć na poziomie zdalnym - na przykład strony internetowe.

 

Współczesny biznes praktycznie nie może się obejść bez strony www. Cześć osób wybierze zakup gotowego rozwiązania, jednak inni (kierowani oszczędnością) wybiorą drogę samorozwoju i nauki. W tej sytuacji do Ciebie należy jedynie dostarczyć im niezbędnej wiedzy i cieszyć się z rozwoju Twojej działalności gospodarczej.

 

Dlaczego warto uczyć?

Dawanie lekcji to świetny sposób na osiągnięcie zysku. Główną zaletą tego modelu biznesowego jest to, że dzielisz się zdobytą już wcześniej wiedzą – nie musisz tworzyć czegoś nowego, poza tym jesteś w stanie wielokrotnie wykonywać tę samą usługę. Koszty tego rodzaju działalności również są znikome – raz przyswojona wiedza nie ginie.

Kolejnym atutem prowadzenia zajęć online jest łatwa skalowalność. Raz zdefiniowany zakres usług można z łatwością rozszerzyć o dodatkowe pozycje i wykorzystać po raz kolejny potencjał, który posiada każdy zadowolony klient.

 

Możliwość przekazywania innym zdobytej już wiedzy to również świetna okazja do własnego rozwoju i dalszej nauki.

 

6. Wykorzystaj pracę dyplomową – pośrednictwo

Czy nie masz wrażenia, że wiele dobrych pomysłów się po prostu marnuje? Szczególnie może to boleć, gdy część z nich trafia do szuflady w najmniej odpowiednim momencie. Może to wynikać z nieodpowiednich warunków do rozwoju danego projektu, lenistwa autora, zaniedbań przełożonych czy wielu innych czynników.

 

Nie warto chować pomysłów do szuflady, w każdym z nich tkwi potencjał.

 

Jedną z dziedzin, w której bezcelowość ludzkiej pracy często rzuca się w oczy są studia wyższe. Przygotowywane pod koniec każdego etapu prace naukowe rzadko wychodzą na światło dzienne, co w wielu przypadkach może stanowić zaprzepaszczenie świetnej okazji do założenia firmy. Czy czujesz się na siłach, by zaradzić temu problemowi?

 

Prace dyplomowe i drzemiące w nich pokłady pomysłów

Studenci czy doktoranci to specjaliści w pewnej wąskiej dziedzinie. Dodatkowo włożona przez nich praca została zweryfikowana przez kompetentne grono, co pozwala pokładać zaufanie w przedstawionych w nich faktach i wnioskach. Warto tę pracę wykorzystać.

Mimo niezwykle efektywnego przepływu informacji, który charakteryzuje współczesny świat, część z nich po prostu się gubi w oceanie innych wiadomości. Wyłania się zatem na pierwszy plan ciekawy pomysł na biznes, który jest w stanie sprawić, że praca studentów może zostać bardziej wykorzystana.

 

Pośrednictwo firma – student

Być może dobrą ścieżką będzie łączenie autorów pomysłów z firmami?

 

Aby wykorzystać pomysły płynące z prac dyplomowych możesz przemyśleć stworzenie systemu, który będzie pośredniczył pomiędzy studentami, a firmami, które potrzebują dokonać badań na określony temat. Studenci i tak wykonają pracę, by zaliczyć studia. Pozwól innym przedsiębiorcom skorzystać z tej pracy i zaprzęgnij ją do pracy dla biznesu.

Stwórz aplikację, która połączy uniwersytety z przedsiębiorcami i za ułamek kwoty potrzebnej do wykonania badań rynku, wykonają to młodzi i inteligentni ludzie.

Jest to zatem gra warta świeczki oraz sposób na dochodowy biznes, przynoszący korzyści zarówno Tobie, jak i Twoim klientom. Poza tym możesz go zrealizować z niskim kapitałem oraz w zupełności bez wychodzenia z domu. Brzmi dobrze?

 

7. Świat jest mały – networking

Pewnie obiła Ci się o uszy teoria, która mówi, że każde dwie osoby dzieli maksymalnie sześć stopni oddalenia. Ta hipoteza bazuje w dużej mierze na kompleksowej strukturze rozległych społeczeństw – znamy się z wieloma ludźmi, którzy znają się z innymi wieloma ludźmi… i tak dalej.

 

Świat to globalna wioska, trzeba to wykorzystać.

 

Sposób, w jaki zbudowany jest organizm społeczny stwarza spore możliwości dla prowadzenia własnej działalności. Jednak poza produkowaniem nowych artykułów czy świadczeniem standardowych usług możesz zacząć wykorzystać te skomplikowane sieci połączeń międzyludzkich do celów biznesowych.

 

Jak działa networking?

Networking to taka dziedzina biznesu, która opiera się na kojarzeniu ze sobą nieznanych sobie osób. Możesz wykorzystać sprawdzone pomysły na biznes, takie jak pośrednictwo między pracodawcą i pracownikiem, kupującym i sprzedającym, ale warto też wziąć pod lupę inne pola, które mogą okazać się dość urodzajne.

Jeśli dysponujesz siecią wartościowych kontaktów na świecie, znasz ludzi, którzy znają ludzi spójrz na ten zasób jako kapitał zdatny do monetyzacji. Każdy przedsiębiorca potrzebuje dotrzeć do określonych osób, by osiągnąć swój cel jakim jest np. nawiązanie współpracy. Możesz stworzyć więc biznes, którego celem będzie łączenie ze sobą ludzi z różnych krajów, z różnych branż, w różnych celach.

 

8. Przyszłość gamingu i nauki – dedykowany SaaS

Dobrym pomysłem na biznes może być przygotowanie usługi, która w kompleksowy sposób będzie łączyć dwa z pozoru obce sobie światy, będące jednocześnie dla niego kołami zamachowymi. Chodzi o gaming i naukę.

Dzięki nauce jesteśmy w stanie znajdować nowe rozwiązania obecnych problemów. Może dotyczyć to kwestii zdrowia (innowacyjne leczenie), zrównoważonego rozwoju, techniki, stylu życia oraz niezliczonej liczby innych dziedzin życia.

 

Obszary, które na pierwszy rzut oka są od siebie zbyt oddalone, mogą świetnie współdziałać w biznesie.

 

Gaming z kolei to dziedzina rozwijająca się w w wykładniczym tempie. Cieszy się olbrzymią popularnością wśród ludzi młodych. Wśród najpopularniejszych gier znajdziesz takie jak: Minecraft, League of Legends czy Fortnite. Co ciekawe „gamerzy” z największymi sukcesami cieszą się dziś popularnością, którą nie pogardziliby rasowi aktorzy. Jest to kopalnia motywacji do działania wśród młodych ludzi.

 

Połączenie gamingu z nauką

Jak teraz połączyć grę w popularne gry z nauką? Co powiesz na to, by stworzyć system oparty na założeniach popularnych gier, ale których celem będzie edukowanie przyszłej elity intelektualnej?

Materiały naukowe zapewniane przez wykładowców byłyby wrzucane do przetwarzającego je systemu. Ten z kolei układałby je w taki sposób, aby student musiał „przejść konkretny level”, aby uzyskać dostęp do kolejnego, cięższego. Za swoje osiągniecia studenci uzyskiwaliby odznaki, a najlepsi w tabeli punktacyjnej znajdywaliby swoje nazwiska na tablicy z punktami.

Niezwykle skuteczny model biznesowy, który w ostatnim czasie znacznie zyskuje na popularności jest Software as a Service (SaaS). Daje on szereg korzyści zarówno twórcy (wpływy w formie abonamentu), jak i korzystającemu (brak zewnętrznych trudności, związanych z instalacją systemu).

Co prawda przygotowanie tego typu systemu może się wydać skomplikowane, ale pamiętaj, że dzisiaj nie musisz tego typu rozwiązań tworzyć od zera. Często wystarczy, że dostosujesz już istniejące systemy do własnych potrzeb, a opłatą będzie niewielki abonament.

Tego typu biznes z perspektywy uczelni to zbudowanie niespotykanej przewagi rynkowej i tym samym rzeszy klientów w postaci studentów.

 

9. Happy Data Mining – gromadzenie danych na temat depresji

Informacja przepływa w dzisiejszym świecie z nadzwyczajną szybkością. Nic dziwnego, że żeby się odnaleźć w bieżących faktach często potrzeba specjalistycznego sprzętu elektronicznego. Zastosowanie filtrów pozwala nam widzieć wyłącznie interesujące nas dane, jednak czy nie sądzisz, że możliwość zarejestrowania ich na stałe byłaby świetnym pomysłem? Jeśli tak, czytaj dalej.

 

Operacje na niezliczonej ilości danych to po prostu mnóstwo możliwości zarobku.

 

Data Mining

Data Mining (Eksploracja danych) to technika, która pozwala w stosunkowo krótkim czasie przeanalizować skomplikowane dane i znaleźć w nich pewne prawidłowości. Wykorzystuje potężną moc obliczeniową, którą dysponują współczesne komputery, dzięki czemu osiąga satysfakcjonujące rezultaty.

 

Do czego wykorzystać Data Mining?

Na spółkę z uczeniem maszynowym, proces Data Mining dostarcza nadzwyczaj wartościowych informacji, znajdujących zastosowanie na przykład w:

  • biznesie,
  • medycynie,
  • ekonomii,
  • zarządzaniu ruchem drogowym.

Jednym z ciekawych pomysłów na własny biznes może być stworzenie systemu, który będzie zbierał informacje na temat wybranych chorób. Zgodnie ze statystykami, coraz więcej osób cierpi na przykład na depresję. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest efektywne analizowanie pewnych danych (wyniki badań, ocena samopoczucia, rozmów), które są w stanie dostarczyć odpowiedzi dla specjalistów w zakresie ochrony zdrowia. Masz zatem szansę nie tylko rozwinąć swój biznes, ale także przyczynić się do poprawy jakości życia innych osób.

 

Analiza danych również podlega specjalizacji, może to być na przykład obszar związany ze zdrowiem psychicznym.

 

10. Sztuczna inteligencja w służbie biznesu – machine learning

Dotarliśmy już do ostatniego pomysłu, który chcielibyśmy zaproponować Ci na czerwiec 2022. Jak przystało na ostatni element, będzie to gwóźdź programu, który może Ci się co prawda wydać nieco zbyt futurystyczny. Jednak nauka dowodzi, że tego typu rozwiązania już funkcjonują, a co dopiero może się wydarzyć za kilka czy kilkanaście lat.

 

Sztuczna inteligencja i nieustanny rozwój nowoczesnych technologii sprawiają, że obszary prowadzenia własnej działalności również się cały czas rozszerzają.

 

Sztuczna inteligencja

Jeśli nie do końca orientujesz się, co kryje się pod tą nazwą, wyjaśniam. Mimo że nie ma precyzyjnej definicji inteligencji, ukuła się pewna tendencja, która określa sztuczną inteligencję jako ogół akcji, które podejmuje komputer w celu naśladowania zachowania człowieka.

Charakterystycznymi elementami ludzkiego sposobu bycia jest:

  • nauka,
  • podejmowanie decyzji,
  • rozumowanie,
  • postrzeganie rzeczywistości przy użyciu zmysłów,
  • przeżywanie emocji.

Część z nich na razie jest nieosiągalna dla maszyn, jednak istnieje szansa, że z czasem komputery staną się na tyle potężne, że będą w stanie dość dobrze imitować tego rodzaju zachowania.

 

Sztuczna inteligencja a biznes

Jak dotychczas, sztuczną inteligencję wykorzystuje się w wielu aspektach codziennego życia. Używa się jej na przykład w programach medycznych, które na podstawie bazy danych są w stanie ocenić czy dany pacjent cierpi na pewną chorobę, czy nie.

Inną dziedziną, w której sztuczna inteligencja dobrze sobie radzi jest ekonomia. Dzięki zaawansowanym procesom uczenia możliwa jest na przykład aproksymacja cen danych produktów, surowców, akcji czy kursów walut. Stwarza to doskonałą okazję na własny biznes.

 

Być może obszary, w których można połączyć biznes ze sztuczną inteligencją nie są na pierwszy rzut oka oczywiste, jest to jednak ogromna nisza do zagospodarowania.

 

Gdzie wykorzystać sztuczną inteligencję?

Technologia sprawia, że codzienność nieustannie się zmienia. To samo dotyczy również prowadzenia własnej działalności. Wyobrażasz sobie, że nie musisz odpowiadać na maile swoich klientów, bo robi to za Ciebie komputer? Że możesz tworzyć coś, zamiast odbierać telefony? Czy to nie jest świetny pomysł? Grono osób, które chętnie skorzystają z niego na pewno jest bardzo szerokie.

 

Cel sztucznej inteligencji jest prosty - ułatwić życie człowiekowi.

 

Mimo że może Ci się wydawać, że to zaawansowane science-fiction, to rzeczywistość przeczy temu wyobrażeniu. W użyciu są już systemy, które zajmują się rozpoznawaniem mowy czy języka pisanego.

W ten sposób będziesz w stanie zadbać o stałych klientów, media społecznościowe czy inne formy kontaktu z konsumentami. W tym czasie Ty możesz zająć się własnym biznesem.

Sztuczna inteligencja to pole, w którym bardzo wiele jest jeszcze do zrobienia, dlatego uważamy, że jest to doskonały pomysł na biznes.

 

Podsumowanie

Pomysł na biznes to kluczowy element rozpoczęcia działalności. Odpowiednie przygotowanie do produkcji czy świadczenia usług jest w stanie znacznie skrócić początkowy okres, który wiąże się z walką o klienta i przebiciem się na rynku.

 

Masz pomysł na biznes? Pójdź krok dalej i wystartuj.

 

Jeżeli cenisz sobie komfort pracy w domowym zaciszu, dobrą opcją dla Ciebie może być wybranie pracy online. Pozwala ona oszczędzić dużo czasu, który w innym wypadku trzeba by było poświęcić na dojazdy.

Praca online nie musi się jednak wiązać ze stałym zatrudnieniem. Równie dobrze możesz zdecydować się na działalność gospodarczą i z własną firmą poruszać się po meandrach biznesu. Rejestracja firmy nie jest skomplikowana, zacząć pracę możesz praktycznie od zaraz.

 

Nie odkładaj swoich planów biznesowych na potem. Dobry moment jest właśnie teraz.

 

Jeżeli jednak pomysł na biznes wciąż jest sprawą otwartą, możesz pomyśleć nad kilkoma ciekawymi alternatywami, takimi jak:

  • udzielanie lekcji,
  • doradztwo, udzielanie porad,
  • prowadzenie sklepu internetowego,
  • tworzenie systemów informatycznych,
  • wykorzystanie technologii do rozwiązywania codziennych problemów.

Wspomnieliśmy w tym tekście tylko niektóre wartościowe pomysły na biznes, jednak naszym głównym celem było zachęcenie Cię do podjęcia działania.

Prowadzenie działalności możliwe jest w Polsce na zasadach nierejestrowanej działalności gospodarczej. Daje ona szereg przywilejów i pozwala zapoznać się z warunkami rynku w praktyce. Jest idealnym rozwiązaniem na start biznesu.

 

Pamiętaj, że drzemią w Tobie niewykorzystane jeszcze pokłady energii i pomysłów. Możesz czerpać z nich korzyści, jednak wszystko zależy od Twojego nastawienia i wiary w siebie. Nie pozwól, by wahanie zwyciężyło z Tobą.

 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Ciebie inspiracją, która popchnie Cię do realizacji własnych marzeń i planów. Trzymamy kciuki za Ciebie i Twój przyszły lub kolejny biznes!

Niezależnie od tego czy chcesz otwierać nowy biznes czy już takowy prowadzisz, skorzystaj z pomocy pomocy wirtualnej asystentki Assistly. Ściągniesz ze swoich barków zadania takie jak research danych, prace papierkowe, wypełnianie dokumentów czy obsługę mediów społecznościowych, dzięki czemu oszczędzisz sobie zbędnej frustracji, mnóstwo czasu i potężne pieniądze.

 

Kliknij w link poniżej i zapisz się na rozmowę z naszym konsultantem, podczas której opowiesz o swoich potrzebach.

 

Zapisuję się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *